м Харків, проспект Ювілейний, 72
Пн-Сб: 9:00 - 20:00

Ендодонтія в Харкові (чистка і лікування каналів зуба)

У даній статті ми розглянемо такі питання:

Лікування кореневого каналу потрібно в тих випадках, коли корінь зуба пошкоджений або зуб уражений карієсом, включаючи пульпу (в народі ще називають «нерв зуба»). Пульпа складається з кровоносних, лімфатичних судин, нервів і пухкої сполучної тканини.

Що таке кореневий канал?

Зуб людини складається з коронки і кореня. Зубна коронка – не знімається протез, який відтворює анатомічну форму зуба, виконує жувальну і естетичну функцію. Корінь – частина зуба, яка знаходиться під яснами. Зазвичай в два рази довше, ніж коронка.

Ендодонтія - чистка каналів зуба в Харкові

Цілі лікування кореневого каналу

Ендодонтична терапія – це в значній мірі процедура чистки каналів зуба (та частина, яку спочатку займала нервова тканина). Очищення кореневих каналів проводиться для того, щоб усунути накопичувалися в ньому бактерії.

Завдання ендодонтичного лікування:

  1. Розкрити доступ до пульповой камері;
  2. Прибрати з допомогою спеціальних інструментів пульпу з зуба: і з пульповой камери і з каналу;
  3. Ретельно обробити кореневий канал (або канали), як механічним способом так і медикаментозним;
  4. Запломбувати кореневий канал;
  5. Відновити коронковую частина зуба.

У нашій клініці на лікування каналів зуба ціна доступна, проводиться процедура під адекватним знеболенням із застосуванням апекс-локатора. Це апарат, що дозволяє з точністю від 0 до 0,5 мм визначити довжину кореневого каналу. Використання апекс-локатора знижує кількість рентгенівських знімків і допомагає в тих випадках, коли рентген не дає чітких зображень.

Механічні і медикаментозні чистки кореневих каналів зуба повинні проводиться професіоналами з використанням якісного мед обоорудованія. У нашій стоматології мануальну механічну обробку кореневих каналів поєднують з машинної, використовуючи Ендомотор. Ендомотор дозволяє стоматолога комфортніше і якісніше проводити лікування кореневого зубного каналу. Застосування ендомотора скорочує час роботи і надає каналу конусну форму, ретельно видаляє всі інфіковані тканини і забезпечує препарування з максимальним збереженням здорових тканин зуба.

Ефективне і закінчене лікування кореневого каналу неможливо без якісної пломбування. Якщо канал буде запломбований з порушенням технології, недостатньо щільно, то в його порожнинах зможе утворитися нова інфекція. Сучасні види пломбування кореневих каналів:

  • метод однієї пасти;
  • метод одного штифта;
  • резорцин-формаліновий метод;
  • пломбування термофіли;
  • і т.д.

У нашій клініці для пломбування кореневих каналів використовують метод латеральної конденсації гутаперчі. Суть методу полягає в тому, що кореневий канал заповнюють гутаперчеві штифти, щільно сконденсовані (притерті до стінок) в каналі за допомогою спеціального інструменту – спредера. Паста (сіллером), як зв’язуючий компонент, в каналі займає мінімальну кількість простору.
Гутаперчеві штифти індиферентні і не дратують навколишні тканини, не викликають алергії, що не розсмоктуються. Крім того, гутаперчеві штифти є рентгеноконтрастними, що важливо для контролю якості пломбування каналу. – метод, що дає передбачуваний результат обтурації кореневих
каналів, без пустот і поднутрений.
Етапи лікування каналів зуба в Харкові (Ендодонтія)

Після того, як ми успішно провели лікування кореневих каналів, нам необхідно відновити анатомію і фізіологію пролікованого зуба. Так як під час ендодонтичного лікування січуть велика кількість тканин зуба (уражені карієсом тканини + широке розкриття пульпової камери), то відновлення (пломбування) неможливо без армуючих конструкцій. Це можуть бути всілякі види штифтів, а якщо руйнування тканин зуба досягає більш 50%, то необхідно вдатися до допомоги зубного техніка і виготовити вкладку.

чистка каналів зуба

Усім добре відомо, що зуб з віддаленим нервом сприймає жувальну навантаження зовсім іншим чином на відміну від зуба зі збереженим нервом. Живий зуб під час жувального навантаження пружинить і добре «амортизує», так як має вологу, що надходить по судинно-нервів пучку. Зуб з віддаленим нервом крихкий і крихкий, з часом втрачає ту вологу, яка залишалася до видалення нерва.

Тому, завершальним етапом лікування кореневих каналів є покриття зуба коронкою.

Даний етап необхідний для захисту зуба від можливих відколів, розколів під час жувального навантаження.

лікування каналів зуба ціна

Позвоните и запишитесь на консультацию прямо сейчас: (068) 961-87-57