м Харків, проспект Ювілейний, 72
Пн-Сб: 9:00 - 20:00

Лікування запалення ясен (Пародонтологія)

У даній статті ми розглянемо такі питання:

Бактерії, які є в порожнині рота, можуть призводити не тільки до утворення карієсу, але і розвитку хвороби ясен, запаленням і кровоточивості ясен ,. Залежно від симптомів розрізняють кілька хвороб ясен: пародонтит, гінгівіт і пародонтоз.

Лікування ясен в Харкові

Стадії розвитку пародонтиту.

Випромінює здорову красу зовнішній вигляд – важливий фактор, що формує перше враження про людину. Багато хто вважає, що чарівна білосніжна посмішка дозволить заручитися підтримкою співрозмовника. Цю думку виправдано, але лише частково: без здорових ясен досконала естетика зубного ряду неможлива. Зміни контуру і кольору ясна кидаються в очі і повідомляють про наявну проблему. Однак крім естетичної складової, ясна виконують важливу функцію опори для зубів. Запальні хвороби ясен ведуть до втрати зубів, що свідчить про актуальність своєчасного лікування захворювань пародонту. Лікування ясен надають фахівці центру «Стоматологія для всіх» в Харкові: ми пропонуємо новітні методики і бездоганний сервіс за помірну вартість послуг.

Поширені захворювання пародонту

В область завдань сучасної пародонтології входить вивчення причин і методів лікування трьох основних захворювань ясен:

 1. Гінгівіт – запалення м’яких тканин, що оточують зубні сегменти, яке загрожує перерости в пародонтит. Це найпоширеніша хвороба, витоки якої – в зневазі елементарними правилами гігієни порожнини рота. Наявні на поверхні емалі частки їжі з часом твердіють і перетворюються в камінь, середу розмноження для шкідливих бактерій і мікробів. Гінгівіт можна розпізнати по набряклості ясен, неприємного запаху з рота. Зупинити патологічний процес допоможе професійне лікування і ретельний догляд за яснами.
 2. Пародонтит – запальне захворювання, що вражає околозубние тканини, яке характеризується формуванням пародонтальної кишені. Причинами хвороби є запущений гінгівіт, аномалії прикусу і помилки при протезуванні. При відсутності адекватних заходів патологія тільки посилюється і призводить до втрати зубів.
 3. Пародонтоз – хронічний процес, при якому в слизових тканинах відбуваються системні зміни: розвивається дистрофія судинної системи. В результаті ясна блідне і опускається, турбує підвищена чутливість зубів до гарячої або холодної їжі, фіксація сегментів стає слабкою. На початкових стадіях хвороба може протікати безсимптомно.

Діагностування гінгівіту, пародонтиту та пародонтозу передбачає професійне лікування, яке принесе бажані результати за умови відповідального ставлення пацієнта.

Методи лікування в пародонтології

Виявлення проблем з яснами на ранніх стадіях і якнайшвидше звернення до лікаря дозволить швидше і легше усунути недуга. Народні методи зроблять симптоми менш вираженими, але не зупинять патологічний процес.

Лікування інноваційними методами полягає в:

 1. Професійної чищенні зубів і протизапальної терапії на початковому етапі.
 2. Комплексному підході до лікування запущеного пародонтиту і пародонтозу. Для цього необхідно видалення зубних відкладень, санація ротової порожнини, використання антисептиків. Для фіксації рухомих сегментів застосовують шинування (закріплення оптоволоконної стрічкою), при відсутності одиниць доведеться вдатися до протезування.

Чому запалюються ясна?

Напевно з запаленнями ясен як мінімум раз, але стикався кожен з нас.

До неприємного процесу можуть наводити безліч факторів:

 • Недостатній догляд за ротовою порожниною.
  Неправильно підібрані щітка із зубною пастою або неякісне очищення простору між зубів або чищення зубів всього раз в день замість двох – все це може викликати запальний процес;
 • Хронічні захворювання. Десни можуть болісно реагувати на болючі процеси, що відбуваються в організмі. Нерідко від запалень страждають пацієнти з лейкемією, цукровий діабет, про тощо;

 • Спадковість.
  На жаль, від батьків ми можемо отримувати не тільки хороші гени, але і чутливість ясен.

Десни також можуть запалюватися в період, коли організм ослаблений, при вагітності і прийомі сильних ліків.

У зону ризику також потрапляють курці.

Ознаки хворих ясен

Про те, що Вам терміново потрібно пройти обстеження можуть сигналізувати:

 • хворобливі відчуття;
 • неприємні запахи з рота;
 • кровоточивість при чищенні;
 • рухливі зуби
Позвоните и запишитесь на консультацию прямо сейчас: (068) 961-87-57